Atatürk ve Türk Milliyetçiliği

Atatürk ve Türk Milliyetçiliği

Atatürk ve Türk Milliyetçiliği

KDV Dahil Fiyatı: 16,20 TL
12,96 TL
% 20 İNDİRİMLİ
AYNI GÜN İÇERİSİNDE KARGOYA VERİLİR70 TL VE ÜZERİ SİPARİŞLERDE KARGO BEDAVATESLİMAT: KARGO İLE
Ürün AçıklamasıTaksit Seçenekleri
Ürün Kodu: HM118308

Muzaffer Özdağ

Muzaffer Özdağ'ın toplu eserlerinin ikinci cildini oluşturan bu eserin temel gayesi Atatürkçülüğün doğru olarak anlaşılmasını sağlamaktır.
Kitapta, Atatürkçü düşünce ile Türk milliyetçiliğinin farklı bir senteziyle milliyetçiliğin anatomisini açığa çı-karan Özdağ, Türk milliyetçiliğini hissederek yaşıyor. Bu yönü onu eylem insanı yanında düşünce insanı mertebesine çıkarıyor. Milliyetçiliğin düşünce boyutu-nun akademik kumluktan arındırılarak edebî bir içerik kazandığını, bu çalışmada görmek mümkün. Muzaffer Özdağ milliyetçiliği ve Atatürkçülüğü içselleştiriyor. Bir anlamda milliyetçilik ve Atatürkçülük, Muzaffer Öz-dağ'ın idealizminde yeni bir kalıba dökülüyor.
Kitapta yer alan yazılara akademik yönüyle baktı-ğımızda Atatürk ve Türk milliyetçiliği, jeopolitik ve kül-tür tarihinin kesişme alanı olarak Muzaffer Özdağ’ın kaleminde anlam buluyor. Özdağ’da Türk milliyetçiliği-nin tarih ve coğrafya temellerine yapılan vurgu 1923’le başlayan tarihi, önemli bir atılım olarak kabul etmekle beraber Osmanlı/Türk tarihini bir devamlılık olarak görmektedir. Özdağ, Türk milliyetçiliğinin bütün mira-sına sahip çıkmaktadır.
Özdağ’a göre Türk milliyetçiliği, Türk ulus devletinin kurucu ideolojisi olarak Atatürk’le beraber olgunluğa ulaşır. Atatürk’ün milliyetçiliği taşıdığı ileri aşama için Özdağ, İkinci Ergenekon’dan çıkış deyimini kullanır. Atatürk, Türklüğü devrimci bir milliyetçilik anlayışı ile diriltmiştir. Dolayısıyla Türk milliyetçisinin misyonu Türk İnkılabı’nı bulunduğu aşamadan ileri taşımaktır. Türk İnkılabı devam etmektedir. Ancak gelinen aşama tatmin edici değildir. Özdağ, kitapta bunun sebeplerine ve çözüm için gelecek vizyonuna dair birçok ipucu ve-riyor.

Benzer İnceleme - Araştırma Kitapları

BİNLERCE KİTAP
YÜZLERCE YAYINEVİ
UZMANLARA ÖZEL
SEKTÖREL YAYINLAR
AVANTAJLI FİYATLAR
ALIRKEN KAZANIN
GÜVENLİ
ALIŞVERİŞ İMKANI
SİZE ÖZEL
TEDARİK İMKANI